Camillus Blackfoot 2

Ir pagājuši divi mēneši kopš tiku pie Camillus Blackfoot naža. https://wordpress.com/post/aizardurvim.wordpress.com/74
Pietiekami ilgs laiks lai rastos pirmais nopietnais priekštats. Uzreiz saku, ka šis nebūt nebūs pēdējais raksts par šo nazi, esmu nolēmis izspiest no viņa visu ko var. Bet, visu pēc kārtas.

Kopš brīža, kad nazis nonāca manās nežēlīgajās rokās, viņš visu laiku dzīvo manā somā, vai pie jostas. Pirmais pārbaudījums bija tieša dalība šajā pasākumā:  https://wordpress.com/post/aizardurvim.wordpress.com/118

Rakstā gan neminēju tās mocība, kam pakļāvās nazis. Īsumā, varu minēt, ka Blackfoots pilnībā aizstāja cirvi. Sākot ar skalu iegūšanu, beidzot ar koku gāšanu un garināšanu. Lielākais no kuriem bija nokaltusi egle ap 17 cm diametrā. Cīņā ar egli, nazim tika ieliegta asmens griezošā daļa. Pats asmens netika ne salocīts ne iebuktēts. IMG_20180613_135819Ja sākumā, tas radīja apjukumu un neizpratni, tad papētot cirtuma vieta kokā, emocijas pārgāja. Vakara krēslā, biju vairākā vietās pārcirtis egli tieši zaru vietās. Pēc pieredzes zinu, ka gadās pat švakākam cirvim uz zariem izsist robus. Lielākais izliekums tika ātri uz vietas novērsts izmantojot celmu kā laktu un divus koka sprunguļus kā āmuru. Secinājums ir sekojošs. Metāls ir mīkstāk kā gaidīts, bet ir elastīgs un nav trausls. Kas meža nazim ir labāk, par super cietu tēraudu, kam izlūst robi.
Pats ciršanas proces, ir dokumentēts video, kas agri vai vēlu nonāks uz ekrāniem. Tikai iedzimtai slinkums liedz iztaisnot asmeni līdz galam. Un nelielais ieliekums līdz šim nav traucējis.

Rokturis un asmens platums tādiem darbiem ir pat ļoti ērts. Gumija slāpē vibrāciju un triecienu, kas tādos darbos ir pievienotā vērtība.

Dažādie un klasiskie darbi nazim mežā ar tika veikti ātri un kvalitatīvi. Mietiņu asināšana, pārtikas dalīšana, koku mizošana.

Ikdienas nēšāšanai, maksts ar pamatni tomēr ir nedaudz par lielu, tādēļ somā nazi nēsāju atvienotu no maksts pamatnes. Atstājot tikai paša naža maksti. Kas ir ērta opcija, jo maksti var piestiprināt somā un vajadzības gadījumā viņš ir ātri un viegli atrodams.

Pašai makstij izmantoju pieejamās opcijas un aizmugurējo kabatiņu atvēlēju bērza tāsīm. Nesājot pie jostas netraucē un ir taktiskā rezerve.

IMG_20180613_135907

Ar kramu, kas nāk komplektā gan sanāca patrenēties uzšķilt uguni. Pirms tam biju pieradis izmantot naža asmens muguras daļu , pie asmens gala un šķilt ar nazi, turot kramu kreisajā rokā. Kad sapratu sistēmu – nazis kreisajā rokā un ar labo jāvelk krams, tā viss aizgāja. Nedaudz pacietība, treniņš un viss sanāk pie pirmā šķīliena.

Joprojām nav sanācis izmantot lukturīti/svilpi. Gan arī tāds miklis pienāks. Mazais nazītis, kas dzīvoja maksts pamatnē nekaunīgi ir pārvācies uz naudas maku.

IMG_20180613_140219Un jau tiek ikdienā izmantots. Kādu dienu pienāks kārta uz mazlopiņu dīrāšanu, tad būs skaidrs cik ērts viņš ir tādam darbam.

camillus7aizardurvimPirmajā rakstā jau filozofēju, ka šī tapa pazudīs. Lai arī gudri piedāvāju risinājumu, pats to neizdarīju. Tapa aizgāja dzīvot savu ceļu un tikai pēc kāda laika to atklāju. Būs jāliek iekšā kāda adata. Kas ir pozitīvi? Vāciņš labi turās bez visas tapiņas un pat nedomā par ceļošanu.

Āmurs roktura galā ar ticis maigi patestēts lai iedzītu zemē mietiņus un vairākas koka tapas. Neko, strādā tīri labi. Prātā apsveru domu, pielikt nazi pie kāta un notestēt kā normālu āmuru. Gan naglu iedzīt sienā, gan kaulus pašķaidīt.

IMG_20180613_135952Par ikdienišķiem darbiem kā maizes griešana un sviesta smērēšana, laikam nav ko diži stāstīt. Neskatoties uz biezo asmens muguru, ir tikpat ērts kā parastais virtuves nazis.

Noslēgumā par rokturi. Pirmie testi arī nepievīla. Rokturis ir vienlīdz ērts gan ar cimdiem, gan slapjsš. Par traumām roktura dēļ nav jāsatraucās.

Gala secinājumi ir sekojoši. Nazis protam nedaudz atpaliek no dārgākiem brendiem kā Falkniven, Boker. Ar metāla cietību un maksts nošuvumu. Bet ir pilnībā atbilstošs savai cenai un kategorijai. Paredzētās funkcijas pilda lieliski. Kādā no pārgājieniem salīdzināju ar 20 eu ķīniešiem un sapratu, ka tur nav ko salīdzināt. Gan kvalitāte, gan lietošanas ērtība, praktiskums. Redzēs, kā nazis pārdzīvos āmura testu. Kaut nelāga aizdoma, ka viņš paliks dzīvs un vesals.

MR

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s